کراتینه کردن موی آقایان

عوارض و فواید کراتینه موی مردانه

در این مقاله به عوارض و فواید کراتینه موی مردانه می‌پردازیم

عوارض و فواید کراتینه موی مردانه که یکی از محبوب ترین درمان های صاف کردن مو است. در سالن تهرانبکس یا هر جا دیگری برای رفع مشکلات مو مانند موهای فر و وز غیر قابل کنترل انجام می شود.

کراتینه کردن موی آقایان

مزایا و معایب کراتینه مو چیست

کراتین 65 تا 95 درصد فیبر موهای شما را تشکیل می دهد.

این یک پروتئین ضروری برای قوی و سالم نگه داشتن موهای شما است. اما بدن شما نمی تواند کراتین را از غذا یا منابع دیگر جذب کند، بنابراین بسیاری از مردم به درمان های کراتینه مو که برای تقویت موهای شما طراحی شده اند روی می آورند.

اما درمان های کراتینه ممکن است آنقدر که به نظر می رسد مفید نباشند. بنابراین مهم است که قبل از استفاده از هر گونه درمان کراتینه تحقیقات خود را انجام دهید.

در این مقاله، مزایا و معایب کراتینه مو را بررسی خواهیم کرد، از جمله اینکه کراتینه چیست، درمان‌های کراتینه چگونه کار می‌کنند و چگونه از موهای کراتینه‌شده مراقبت کنیم.

کراتین مو چیست و برای موهای شما چه می کند؟

کراتین عنصر اصلی ساختاری مو، پوست و ناخن شماست.

هر قسمت از مو از جمله مدولا، قشر و کوتیکول – عمدتا از پروتئین های کراتین تشکیل شده است.

ساختار مو

کراتین به موهای شما حالت می دهد.

برای مثال، افرادی که مدل‌های موی افرو دارند، معمولاً موهای موج‌دار، مجعد یا حلقه‌دار دارند. برخی از مطالعات نشان داده اند که کراتین مسئول بافت های مختلف مو است.

کورتکس توسط کوتیکول مو احاطه شده است که از سلول های مرده پوست تشکیل شده است که از قشر مو محافظت می کند. کوتیکول مو به راحتی در اثر قرار گرفتن در محیط های خشن و درمان های حالت دهنده آسیب می بیند. این باعث بلند شدن کوتیکول می شود که منجر به شکافتن انتهای آن، شکستگی و وز می شود.

کراتین برای حفظ موهای شما در حالت تاپ ضروری است. به همین دلیل است که خوردن غذاهای غنی از پروتئین که حاوی اسیدهای آمینه هستند که تولید کراتین را در موهای شما تقویت می کنند، مهم است. منابع خوب پروتئین و اسیدهای آمینه عبارتند از:

عدس و لوبیا
ماست یونانی
توفو
تخم مرغ
گوشت و مرغ
ماهی سالمون
ماهی روغنی

آیا کراتینه درمانی برای موهای شما خوب است؟

 برخی از مطالعات نشان داده‌اند که درمان‌های موضعی کراتینه کردن مو می‌توانند موهای شما را صاف‌تر و براق‌تر کنند.  آنها گاهی اوقات برای شل کردن مو در افرادی که دارای موهای مجعد هستند،.

عوارض و فواید کراتینه موی مردانه

با این حال، برخی شواهد نشان می‌دهند که در حالی که درمان‌های کراتینه می‌توانند نتایج زیبایی به شما بدهند، استفاده از فرمول‌ها در واقع همیشه بی‌خطر نیستند.

فواید کراتینه کردن مو

 اما قبل از اینکه به خطرات استفاده از کراتینه روی موهایتان بپردازیم، اجازه دهید به برخی از فواید آن نگاهی بیندازیم:

بهبود بافت مو

 درمان های کراتینه می تواند به صاف شدن کوتیکول مو کمک کند و باعث می شود موهای شما صاف تر شود. اگر موهای آسیب دیده ناشی از گرما یا حالت دادن بیش از حد موهای شما آسیب دیده باشد، ممکن است مفید باشد.

تارهای موی خود را تقویت کنید

درمان های کراتینه می تواند موهای شما را قوی تر و در برابر آسیب مقاوم تر کند. یک مطالعه نشان داد که ذرات مبتنی بر کراتین می توانند استحکام کششی مو را تا 40 درصد بهبود بخشند.

کاهش موخوره

صاف کردن کوتیکول‌های مو می‌تواند وز شدن و موخوره را کاهش دهد و موهای شما را درخشان‌تر و قابل کنترل‌تر کند.

زمان خشک شدن مو را کاهش دهید

درمان های کراتینه ممکن است موهای شما را کمتر متخلخل کند، به این معنی که آب بیشتری جذب می کند اما آن را در کوتیکول نگه نمی دارد. این بدان معناست که نیازی نیست موهای خود را به مدت طولانی در معرض سشوارهای آسیب رسان قرار دهید.

بهبود ظاهر دو شاخه شده

دو شاخه شدن انتهای مو یکی از دلایل اصلی نازک شدن مو در زنان است. در حالی که درمان‌های کراتینه نمی‌توانند نوک‌های شکاف شده را ترمیم کنند، اما می‌توانند به طور موقت ظاهر آن‌ها را بهبود ببخشند و موهای شما را در طول طول ضخیم‌تر و پرتر نشان دهند.

درمان های کراتینه مو چیست؟

درمان‌های کراتینه، محصولاتی هستند که برای صاف کردن موهای شما طراحی شده‌اند و باعث می‌شوند موهای شما نرم‌تر و براق‌تر به نظر برسند. هنگامی که روی موهای شما اعمال می شود، این درمان ها پروتئین کراتین را به تارهای شما اضافه می کند که می تواند پیوندها را ترمیم کند یا شکاف هایی را که به مرور زمان به ساقه های مو آسیب رسانده است، پر کند.

فرمالدئید در کراتینه مو

اما برای ترمیم این آسیب و بهبود بافت مو، کراتین باید فعال شود. در حال حاضر، تنها راه برای فعال کردن کراتین استفاده از گرما و سایر مواد شیمیایی – مانند فرمالدئید – برای تعامل با کراتین مو و تغییر ساختار آن است.

این به عنوان پیوند متقابل شناخته می شود. پیوندهای شیمیایی بین مولکول های کراتین موجود و اعمال شده ایجاد می شود که منجر به بهبود بافت مو و کاهش وز می شود.

در اینجا نتایج یک مطالعه وجود دارد که کراتین K31 را به صورت موضعی روی ساقه مو اعمال کرد. محققان متوجه کاهش وز و صاف‌تر شدن موها پس از تنها یک بار درمان شدند:

عوارض و فواید کراتینه کردن موی مردانه که یکی از محبوب ترین درمان های صاف کردن مو است. در سالن تهرانبکس یا هر جا دیگری برای رفع مشکلات مو مانند موهای فر و وز غیر قابل کنترل انجام می شود.

آیا کراتینه درمانی برای موهای شما مضر است؟

در حالی که استفاده از درمان های کراتینه مزایای زیبایی شناختی بدون شک دارد، باید از خطرات اساسی آن نیز آگاه باشید.

فرمالدئید در کراتینه ها

به طور سنتی، درمان‌های کراتینه حاوی فرمالدئید هستند – یک ماده شیمیایی بی‌رنگ و قابل اشتعال که می‌تواند عوارض جانبی نامطلوبی مانند حالت تهوع، خونریزی بینی، و تحریک پوست ایجاد کند، به خصوص اگر در طول زمان به طور مکرر در معرض بخارات فرمالدئید قرار بگیرید. قرار گرفتن در معرض فرمالدئید همچنین با سرطان مرتبط است که منجر به محدودیت در استفاده از آن در بریتانیا و سایر کشورها شده است.

با این وجود، یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که از هر هفت درمان تجاری کراتین برزیلی، 6 مورد حاوی بیش از پنج برابر سطح تماس توصیه شده با فرمالدئید هستند.

مواد تشکیل دهنده کراتینه درمانی خود را بشناسید

این روزها همه درمان ها حاوی فرمالدئید نیستند، به دلیل خطرات شناخته شده آن. اما آنها حاوی مواد دیگری هستند که هنگام اعمال درمان، ترکیبات خطرناکی را آزاد می کنند. برخی از این ترکیبات سرطان‌زا هستند.

این حفره به این معنی است که هر زمان که کراتین برای درمان مو مصرف می‌کنید، همچنان می‌توانید موها و پوست سر خود را در معرض ترکیبات خطرناک قرار دهید.

موادی که می توانند ترکیبات سمی را هنگام قرار گرفتن در معرض گرما یا آب آزاد کنند عبارتند از:

اسید گلیوکسیلیک
گلیوکسیلیل کربوسیستئین
سیکلوپنتاسیلوکسان
دایمتیکون
فنیل تری متیکون
این فرمول‌های به اصطلاح بدون فرمالدئید ممکن است فرمالدئید کمتری نسبت به سایر درمان‌های کراتینه آزاد کنند، اما همچنان می‌توانند شما را در معرض سطوح خطرناکی از مواد شیمیایی سمی قرار دهند.

اگر می‌خواهید یک درمان کراتینه را امتحان کنید، مهم است که قبل از انجام آن دقیقاً بدانید روی موهایتان چه می‌گذرد. با آرایشگر خود در سالن تهران بکس در مورد مواد تشکیل دهنده درمانی که استفاده می کند صحبت کنید.

کراتینه برای انواع مو

اگر تصمیم به ادامه درمان کراتینه دارید، مهم است بدانید که می تواند بر نوع موهای شما تأثیر بگذارد. در اینجا نتایجی است که ممکن است از کراتینه برای انواع مو انتظار داشته باشید.

1. کراتینه برای موهای نازک

موهای نازک اغلب کمترین سود را از درمان های کراتینه می برند، به خصوص اگر موهای نسبتا صافی دارید. به این دلیل که موهای نازک ممکن است در حال حاضر تحت تأثیر شکستگی یا آسیب قرار گرفته باشند، که می تواند با درمان های سخت کراتینه تشدید شود.

گفته می شود، برخی از افراد با موهای نازک تأثیر درمان های کراتینه را دوست دارند. موهای نازک هنوز هم می توانند مجعد یا مستعد وز باشند که هر دوی آنها را می توان با فرمول های کراتینه بهبود بخشید.

2. کراتینه مو برای موهای مجعد

درمان های کراتینه برای افرادی که دارای انواع موهای افرو و مجعد هستند به عنوان جایگزینی برای شل کننده های مو به طور فزاینده ای محبوب می شوند. ریلکس‌کننده‌ها در صورت استفاده مکرر می‌توانند دردناک و مضر باشند.

درمان‌های کراتینه معمولاً مدیریت موهای مجعد را آسان‌تر می‌کنند. کمتر مستعد گره خوردن و گره خوردن می شود و موخوره را کاهش می دهد.

با این حال، اثرات درمان های کراتینه نیمه دائمی است. بنابراین اگر می خواهید بین فرهای طبیعی و موهای صاف تر خود بچرخید، کراتینه ممکن است بهترین گزینه نباشد.

3. کراتینه برای موهای صاف

درمان‌های کراتینه می‌توانند موهای صاف و طبیعی که مستعد وز هستند را صاف کنند.

 

فواید کراتینه کردن مو مردانه

در اینجا برجسته ترین فواید کراتینه کردن مو را بیان می‌کنیم.

 • موهایی که به راحتی قابل کنترل و براق تر هستند.
 • موها براق و حجیم به نظر می رسند.
 • موهای مجعد را کمتر وز و قابل کنترل می کند.
 • موها صاف به نظر می رسند.
 • موها را می توان به راحتی حالت داد.
 • مو از اثرات مضر خورشید و آسیب های محیطی محافظت می شود.
 • به دلیل استفاده از سرم در سالن مو پونه، موها کمتر مستعد شکستگی و آسیب هستند.
 • زمان سشوار کشی یا حالت دادن به آن را تا حد زیادی کاهش می دهد.
 • کراتینه درمانی که در آرایشگاه تهران بکس انجام می شود، بسته به سلامت، ضخامت و وضعیت مو، از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

چند نکته که باید در حین انجام درمان کراتینه در سالن تهرانبکس در نظر گرفته شود:

 • برای افرادی که موهای وز و مجعد دارند بهترین کار را دارد.
 • قبل از انتخاب این درمان با یک آرایشگر از سالن تهرانبکس مشورت کنید.
 • خود را در مورد آخرین درمان کراتینه به روز کنید.

مراحل کراتینه کردن موی مردانه:

 • یک آرایشگر که در سالن تهرانبکس کار می کند موهای شما را می شویید.
 • موها با سشوار خشک می شوند تا تمام رطوبت از بین برود.
 • محلول کراتین اعمال خواهد شد.
  موها برای مدتی سفت می شوند.
 • موها دوباره سشوار می شوند.
  اتوی مو مسطح برای آب بندی محلول اعمال می شود.

اقدامات پیشگیرانه پس از درمان کراتینه:

 • حداقل تا 48 ساعت موها را نشویید.
 • به جای آن از شامپوی خشک استفاده کنید.
 • تا دو روز آینده از بستن مو خودداری کنید و مراقب وضعیت خوابیدن باشید.
 • شامپو و نرم کننده های بدون سولفات را برای شستن موها انتخاب کنید.
 • برای چند روز از هیچ نوع محصول حالت دهنده استفاده نکنید.

همیشه از محصولات مراقبت از مو استفاده کنید که مخصوص موهای کراتینه شده است. با یک آرایشگر شاغل در Tehranbax یا یک آرایشگر مشورت کنید تا از چه نوع محصولات مراقبت از مو استفاده کنید.

عوارض کراتینه کردن مو

استفاده از شامپو افتر کراتینه مخصوص

شما باید از شامپو، نرم کننده و محصولات حالت دهنده مو مخصوصاً مناسب برای نوع مو استفاده کنید.

حجم کم مو

مو صاف خواهد بود، اما ممکن است لنگی به نظر برسد، گاهی اوقات فاقد حجم باشد، گاهی اوقات یال جهنده را از دست می دهد.

زود چرب شدن مو

موها ممکن است خیلی زود چرب و چرب شوند زیرا ممکن است وز نباشد.

عدم شستشوی مو تا چند روز

تا چند روز دیگر نمی توانید موهای خود را بشویید.
اگر به شنا می روید باید بیشتر مراقب موهای خود باشید.

در این پست به عوارض و فواید کراتینه موی مردانه پرداختیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *