کراتینه کردن موی مردانه در تهران : روش انجام + توضیحات کامل

مراحل کامل کراتینه کردن موی مردانه

کراتینه کردن مو مردانه راهی آسان برای مقابله با موهای کدر، خشک و وز شده است و آنها را صاف و براق می کند. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که این جادو در واقع چگونه اتفاق می افتد؟

ما مراحلی را که در واقع برای دستیابی به موهایی صاف، براق، حجم‌دهی‌شده و بدون موخوره و ماندگاری طولانی انجام می‌شود را برای شما در تهران بکس تقسیم کرده‌ایم.

کراتینه کردن موی آقایان

تصاویر قبل و بعد از کراتینه کردن مو در سالن تهران بکس

درمان انقلابی صاف کردن مو با مواد کراتینه را مشاهده می کنید. مراجعه کننده در این ویدیو ۲۰ سال سن دارد و از هر روز سشوار کشیدن و آسیب رساندن به موها خسته و نا امید شده بود. موها کراتینه شدند و چهره جدید نمایان شد.

پخش ویدئو

مرحله 1: شستشوی مو و آماده شدن برای کراتینه کردن موی مردانه

اولین مرحله ای که برای کراتینه کردن موی مردانه انجام می شود، شستشوی مو است.
ما مطمئن می شویم که موها کاملاً تمیز هستند.
ما می خواهیم موها عاری از هرگونه آلودگی باشد. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که در این شستشوی خاص از نرم کننده استفاده نمی شود. در این مرحله از شامپوی تصفیه کننده pH+ استفاده می شود.
ما سعی می کنیم ماهیت مو را از حالت اسیدی به قلیایی تر تغییر دهیم.
این باعث می شود که کوتیکول های مو متورم شوند که به نوبه خود به نفوذ مناسب محصول کمک می کند.
سایر محصولات مانند نرم کننده تمایل دارند کوتیکول ها را ببندند و مانع جذب ماسک کراتین شوند.

کراتینه کردن موی مردانه

مرحله 2: استفاده از ماسک کراتین روی موها

پس از شستشو، موها خشک می شوند. بسیار مهم است که موها قبل از استفاده کاملاً خشک شوند.

این به این دلیل است که موهای خیس مواد کراتین را رقیق می کند و می تواند نتایج کراتینه کردن موی مردانه در آرایشگاه مردانه در تهران را تحت تاثیر قرار دهد.
سپس موها از وسط جدا شده و به بخش هایی تقسیم می شوند. این محصول به طور یکنواخت روی موهای برش خورده اعمال می شود.

کراتینه کردن موی مردانه

مرحله 3: اجازه دهید موهایتان جا بیفتد

این محصول حدود 20 تا 30 دقیقه باقی می ماند تا جا بیفتد. این اساساً مدت زمانی است که مو فرآیند اکسیداسیون را طی می کند. سپس موها را با آب سرد کاملاً آبکشی کرده و با استفاده از یک حوله، آب اضافی آن خارج می‌شود.

مرحله 4: اتو خشک و صاف کنید

سپس موها با سشوار خشک می شوند و به دنبال آن، از یک اتو صاف برای اطمینان از نفوذ بیشتر محصول به داخل کوتیکول استفاده می شود.

کراتینه کردن موی آقایان

مرحله ۵: ماسک تثبیت کننده کراتینه موی آقایان

یکی از مهم ترین قست های کراتینه کردن موی مردانه این است که شما بعد از انجام اتوکشی و براشینگ از ماسک مو استفاده کنید.

ماسک موی مخصوص کراتین وظیفه ی تثبیت کراتین روی مو و بستن فلس های باز رو را دارد.

وقتی از ماسک مو استفاده می‌کنید فلس های باز مو بسته می‌شود و کراتین روی مو ماندگار‌ خواهد شد.

کراتین مو

قرنطینه کردن مو بعد از کراتینه کردن موی مردانه

میزان قرنطینه کردن مو در محصولات مختلف متفاوت است.بسیاری از متخصصان بر این باورند که بهتر است برای نتیجه بهتر کراتین مو تا 3 روز موهای خود را نشوئید. پس از اتمام این مدت باید موها با شامپو بدون سولفات شسته شود.

 

کراتینه کردن موی مردانه به صاف کردن کوتیکول‌های مو کمک می‌کند، که می‌تواند ظاهری درخشان‌تر به مو بدهد. آنها همچنین می توانند به خشک شدن سریع موهای شما کمک کنند. اما کراتینه های اصلی همچنین گران هستند و گاهی اوقات مواد بی کیفیت می‌توانند به موهای شما آسیب برسانند.

کراتینه‌ های درمانی برای صاف شدن موها

کراتینه کردن موی مردانه یک روش شیمیایی است که معمولاً در سالن انجام می شود و می تواند تا 6 ماه موها را صاف تر نشان دهد. درخشندگی شدیدی به موها می بخشد و می تواند موخوره را کاهش دهد.

این فرآیند شامل شستن موها می‌شود، سپس یک آرایشگر این روش را بر روی موهای خیس می‌کشد، جایی که حدود 30 دقیقه می‌ماند.

برخی از آرایشگران ترجیح می دهند ابتدا موها را با سشوار خشک کنند و این درمان را روی موهای خشک اعمال کنند. سپس موها را در قسمت‌های کوچک اتو می‌کنند تا روی درمان مهر و موم شوند.

کل فرآیند کراتینه کردن موی مردانه می‌تواند چندین ساعت طول بکشد.

بنابراین یک کتاب یا چیزی آرام برای انجام دادن بیاورید!

اگر مطمئن نیستید که آیا کراتینه کردن موی مردانه برای شما مناسب است، مزایا و معایب زیر را بسنجید.

مزایای کراتینه کردن موی مردانه در اینجا گفته شده است

بدن به طور طبیعی پروتئین کراتین می‌سازد . این همان چیزی است که مو و ناخن از آن تشکیل شده است.

کراتین موجود در این درمان ها ممکن است از پشم، پر یا شاخ گرفته شود. شامپوها و نرم‌کننده‌های خاصی حاوی کراتین هستند، اما معمولاً از درمان‌های آرایشگاهی که توسط متخصصان حرفه‌ای انجام می‌شود، بیشترین فواید را خواهید داشت.

مزایای کراتینه کردن موی مردانه یا انجام آن در خانه می تواند شامل موارد زیر باشد:

موهای صاف و براق با کراتینه کردن موی مردانه

کراتین سلول‌هایی را که روی هم قرار می‌گیرند و رشته‌های مو را تشکیل می‌دهند، صاف می‌کند، که به معنی موهای قابل کنترل‌تر و وز شدن کمتر است. این باعث می شود موهایی که با وز شدن کمی خشک می شوند و ظاهری براق و سالم به آن ها داشته باشند.

کراتین همچنین می‌تواند با چسباندن موقت موها به هم، ظاهر انتهایی را کاهش دهد.

نتایج طولانی مدت کراتینه کردن موی مردانه

تا زمانی که با شستشوی مکرر موهای خود از کراتینه درمانی مراقبت می کنید (2 تا 3 بار در هفته کافی است)، کراتینه درمانی شما می تواند تا 6 ماه طول بکشد.

موهای قابل کنترل تر با کراتینه موی مردان

درمان‌های کراتینه موها را قابل کنترل‌تر می‌کنند، به خصوص اگر موهای شما به‌خصوص وز یا ضخیم باشد.

اگر به طور مداوم موهای خود را با حرارت حالت دهید، متوجه خواهید شد که با درمان کراتینه موهای شما سریعتر خشک می شود. برخی افراد تخمین می زنند که کراتین زمان خشک شدن آنها را بیش از نصف کاهش می دهد.

همچنین ممکن است موهای شما سالم‌تر و قوی‌تر شوند، زیرا می‌توانید آن‌ها را بیشتر با هوا خشک کنید و از آسیب گرما محافظت کنید.

تاثیر کراتینه کردن موی مردانه آقایان در رشد مو

کراتین می تواند موها را تقویت و تقویت کند تا به راحتی از بین نرود. این می‌تواند باعث شود که موها سریع‌تر رشد کنند، زیرا انتهای موها از بین نمی‌روند.

خطرات بالقوه کراتینه کردن موی مردانه

فرمالدئید در کراتینه موی آقایان

بسیاری از کراتینه‌ های مو (اما نه همه) حاوی فرمالدئید هستند که در صورت استنشاق می‌تواند خطرناک باشد.

فرمالدئید چیزی است که موها را صاف تر نشان می دهد.

بر اساس تحقیقات گروه کاری محیط زیست، برخی از شرکت ها در واقع سعی می کنند این واقعیت را پنهان کنند که محصول کراتینه آنها حاوی این ماده شیمیایی است.

جایگزین های فرمالدئید

گزینه های صاف کننده دائمی تر مانند ریلکسرز (که گاهی اوقات صاف کننده ژاپنی نامیده می شود) در واقع با استفاده از ترکیبات آمونیوم تیوگلیکولات و هیدروکسید سدیم، پیوندهای مو را می شکند.

این کار نتایج دائمی را به همراه دارد، اما همچنین می‌تواند باعث ایجاد مرحله رشد نامناسب با رشد موهای درمان نشده در ریشه‌ها شود. درمان‌های کراتینه‌ای وجود دارند که بدون فرمالدئید هستند (به جای آن از اسید گلیوکسیلیک استفاده می‌کنند) اما کاملاً مؤثر نیستند.

هزینه کراتین مو مردان

هر کراتینه برای مو مردانه می تواند از 300 تا 800 دلار به همراه انعام متغیر باشد. گزینه‌های ارزان‌تری در خانه وجود دارد، اما نتایج آن‌قدر تأثیرگذار نخواهند بود.

از هزینه حداکثر استفاده را ببرید

درمان کراتینه نباید بیش از سه بار در سال انجام شود، زیرا با گذشت زمان ممکن است به مو آسیب برساند. تابستان، زمانی که موخوره به دلیل رطوبت بیشتر است، معمولاً زمانی است که مردم می‌خواهند این کار را انجام دهند.

نگهداری موهای کراتین شده سخت است

کمتر شستن موهای خود و اجتناب از شنا کردن ممکن است نگهداری از آن را برای برخی افراد سخت تر کند.

نوع آب روی موهای شما مهم است. شنا در آب های کلردار یا نمک (عمدتاً یک استخر یا اقیانوس) می تواند عمر درمان کراتینه شما را کوتاه کند. همچنین باید روی شامپو و نرم‌کننده‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که فاقد کلرید سدیم و سولفات هستند، زیرا هر دو می‌توانند درمان‌ها را از بین ببرند.

صبر کنید تا شستشو شود.

شما باید 3 تا 4 روز بعد از کراتینه کردن موها منتظر بمانید تا موهایتان خیس شود، بنابراین اگر فردی نیستید که دوست ندارید روز شستشو را حذف کنید، ممکن است این درمان برای شما مناسب نباشد.

همچنین برای زنان باردار توصیه نمی شود.

 

عوارض جانبی کراتینه کردن موی مردانه

کراتین مورد استفاده در درمان های زیبایی معمولاً از پوست، مو یا ناخن یا حیوانات است. در حالی که کراتین یک پروتئین طبیعی است، این محصولات با چندین ماده اضافه شده دیگر از جمله یک ماده شیمیایی به نام فرمالدئید ساخته می شوند.

منبع معتبر انجمن سرطان آمریکا هشدار می دهد که فرمالدئید یک سرطان زا شناخته شده است. این بدان معنی است که ممکن است باعث سرطان شود یا به رشد سرطان کمک کند. فرمالدئید همچنین ممکن است عوارض جانبی دیگری برای سلامتی ایجاد کند.

منبع مورد اعتماد اداره غذا و دارو هشدار می دهد که فرمالدئید و ترکیبات مرتبط در درمان های کراتینه ممکن است در موارد زیر نقش داشته باشند:

سوزش چشم
سردرد
سرگیجه
گلو درد
سرفه کردن
خس خس سینه
حالت تهوع
درد قفسه سینه
استفراغ
کهیر
این عوارض جانبی هم توسط مصرف‌کنندگانی که درمان‌های کراتینه را دریافت کرده‌اند و هم توسط متخصصانی که آنها را ارائه کرده‌اند گزارش شده است.

این اثرات معمولاً در طول یا مدت کوتاهی پس از درمان کراتینه با استفاده از محصولات حاوی فرمالدئید رخ می دهد. هنوز مشخص نیست که آیا درمان‌های کراتینه حاوی فرمالدئید اثرات طولانی‌مدتی بر سلامتی دارند یا این که چه اثراتی ممکن است داشته باشند.

فواید کراتینه برای موها در آقایان

فواید خاصی که از درمان کراتینه دریافت خواهید کرد به نوع مو و محصولات استفاده شده بستگی دارد.

به طور کلی، می توانید مزایای زیر را از درمان کراتینه انتظار داشته باشید:

موهای ابریشمی با کراتینه موی مردانه

قرار گرفتن در معرض نور خورشید، رنگ مو و سایر درمان های شیمیایی می تواند کراتین طبیعی موهای شما را از بین ببرد و نواحی متخلخلی را که در برابر شکستگی و آسیب های دیگر آسیب پذیرتر هستند را پشت سر بگذارد.

نتیجه یک ساقه مو صاف تر است که به موهای ابریشمی و براق تر تبدیل می شود.

موهای صاف تر

بسته به محصولات مورد استفاده، درمان کراتینه می تواند موهای مجعد یا موج دار را صاف کند.

فرهای صاف تر درست است

درمان کراتینه نباید باعث صاف شدن موها شود. فرمولاسیون های خاص به سادگی وز شدن را کاهش می دهند و فرها یا امواج نرم تر و نرم تری ایجاد می کنند.
موهای قوی تر با پر کردن کراتین از دست رفته در ساقه مو، درمان‌های کراتینه می‌توانند موها را قوی‌تر و کمتر مستعد شکستگی کنند. برای برخی از افراد، این ممکن است منجر به بلندتر شدن موها شود، زیرا احتمال شکستن تارها کمتر است.

موهای ضخیم تر با کراتینه موی مردانه

علاوه بر تقویت مو، پر کردن کراتین از طریق کراتینه درمانی می تواند موها را ضخیم تر نشان دهد.
اگر تصمیم به درمان کراتینه دارید، حتماً به آرایشگر خود در مورد آنچه می خواهید از این درمان نتیجه بگیرید بگویید. آنها می توانند محصولات و فرآیند را تنظیم کنند تا به شما در دستیابی به آنچه به دنبال آن هستید کمک کنند.

سوالات رایج شما در مورد کراتین مو مردانه

چقدر باید برای کراتینه کردن موی مردانه وقت بگذارم؟

لطفا حداقل 2 ساعت وقت بگذارید. زمان بر اساس طول، نوع، تراکم و بافت مو تعیین می شود.

بعد از کراتینه کردن موی مردانه ، چه نتایجی را می توانم انتظار داشته باشم؟

موها قابل کنترل تر خواهند بود و حالت دادن به آن زمان بسیار کمتری می برد. به طور قابل توجهی نرم تر و نرم تر خواهد بود و طول عمر و درخشندگی بیشتری خواهد داشت.

بعد از کراتینه کردن موی مردانه ، چه زمانی باید موهایم را رنگ کنم؟

زمان عالی برای انجام این درمان بلافاصله پس از رنگ کردن موهایتان خواهد بود. رنگ در آن محفوظ می شود و موهای شما را شاداب می کند و عمر رنگ را افزایش می دهد.
با این حال، شما باید دو هفته صبر کنید تا موهای خود را پس از درمان رنگ کنید.

آیا می توان آن را برای موهای تحت درمان شیمیایی یا صاف شده دائمی اعمال کرد؟

بله، قبل از انجام درمان صاف کننده کراتینه باید حداقل دو هفته صبر کنید.

چند روز باید صبر کنم تا موهایم را بشویم؟
قبل از شستن موها یا شنا کردن باید 4 روز صبر کنید.

اگر موهایم در عرض 4 روز خیس شد چه کار کنم؟

موهای خود را با سشوار خشک کنید و با اتو صاف کنید.

از چه نوع شامپو و نرم کننده ای استفاده کنم؟

شامپو و نرم کننده بدون سولفات و کلرید سدیم. هر محصولی با این ترکیبات تقریباً فوراً کراتین را از روی موها پاک می کند.

هر چند وقت یکبار می توانم برای کراتینه کردن موی مردانه اقدام کنم؟

درمان را می توان هر 4 هفته یکبار اعمال کرد.

آیا درمان های بعدی روی رشد مجدد یا کل سر اعمال می شود؟

تمام درمان های کراتینه روی کل سر اعمال می شود، زیرا تجمع کراتین نتایج را بهبود می بخشد.

مدت زمان کراتینه کردن موی آقایان چقدر خواهد بود؟

این درمان بسته به نوع مو، بافت و تخلخل مو تا 24 بار شستشو طول می کشد.

آیا موهای من باید قبل یا بعد از کراتینه کردن موی مردانه کوتاه شود؟

ترجیحاً بعد از کراتینه، زیرا موها بعد از کراتینه به طور متفاوتی می نشینند و بسته به میزان آسیب، تمایل به مهر و موم شدن انتهای دوشاخه دارند، بنابراین نیاز به بریدن بیش از حد را کاهش می دهد.

منبع : سایت هلث لاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا