۷ مزیت کراتینه مو برای موهای شما

معرفی کراتینه مو

در این مقاله به ۷ مزیت کراتینه مو برای موهای شما میپردازیم .کراتینه مو، موهای شما را نرم و تقویت می کند و به آن ظاهری ابریشمی و براق می بخشد.

قبل از اینکه موهایتان را تحت درمان کراتینه قرار دهید، ممکن است بدانید که چگونه می تواند بر موهای شما تأثیر بگذارد و ظاهر کلی شما را بهبود بخشد. مطمئن شوید که تا انتهای وبلاگ مطالعه کرده اید تا در مورد مراقبت از موهای خود پس از کراتینه درمانی اطلاعاتی کسب کنید.

7 مزیت کراتینه مو برای موهای شما

کراتینه درمانی دقیقا چیست؟ و این چطوری کار می کند؟

کراتینه مو ، همچنین به عنوان صافی برزیلی یا صاف کردن معجزه آسا شناخته می شود، یک روش طبیعی برای مدیریت فر و نرم کردن موهای شما است. این شامل درمان مو با محصولات، سشوار کردن آن و در نهایت مهر و موم کردن آن با یک اتوی صاف است.

کراتین یک پروتئین طبیعی است که در موهای شما یافت می شود و به حفظ درخشندگی و نرمی موهای شما کمک می کند.

 با این حال، قرار گرفتن مداوم در معرض مواد شیمیایی، نور خورشید، آلودگی و سایر تأثیرات خارجی ممکن است این پروتئین را از موهای شما کاهش دهد و آن را خشک، کدر و آسیب دیده بگذارد. اگرچه انواع مختلفی از درمان های کراتینه وجود دارد، اما همه آنها اساساً شامل نفوذ به فولیکول مو و تزریق کراتین به مناطق متخلخل به منظور تقویت مو هستند.

درمان کراتینه باعث افزایش میزان کراتین در موهای شما می شود که به تقویت موهای شما و کاهش موخوره کمک می کند. درمان کراتینه همچنین می تواند موهای مجعد یا موج دار را صاف کند.

برخلاف تصور رایج، کراتینه درمانی در واقع برای موهای شما مفید است. در اینجا 7 مزیت درمان کراتینه وجود دارد که ممکن است دوست داشته باشید بدانید:

1. موهای براق

درمان های کراتینه تقریباً مترادف با موهای براق هستند. یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث می شود افراد تحت درمان کراتینه قرار گیرند، درخشندگی و براقی است که پس از درمان دریافت می کنند. همانطور که قبلا ذکر شد، کراتین پروتئینی است که در موهای شما یافت می شود و بافت براق موهای شما را حفظ می کند. وقتی کراتین موهای شما تمام می شود، مایل به کدر شدن و آسیب دیدن آن ها می شود. بنابراین، دلیل اصلی برای درمان کراتینه برای موهای شما، بازگرداندن آن درخشش درخشان است.

2. موخوره کمتر با کراتینه کردن مو

یکی دیگر از مزایای اصلی درمان کراتینه مو، کنترل موخوره است. اگر فرهای خود را غیرقابل کنترل یا وز می‌بینید که نمی‌توانید آنها را رام نگه دارید، درمان کراتینه می‌تواند برای شما مفید باشد. از آنجایی که کراتین اضافی حاصل از درمان موهای شما را صاف می کند، به کنترل وز و زبری موهای شما نیز کمک می کند.

با موهای کراتینه شده، می توانید حتی در شرایط آب و هوایی مرطوب بدون نگرانی در مورد آفتاب و آلودگی موهایتان را از خانه خارج کنید!

3. موها را صاف می کند

همانطور که قبلا ذکر شد، درمان های کراتینه موهای شما را صاف می کند و بافتی صاف ابریشمی به آن می بخشد. ممکن است اغلب برای شما سخت باشد که موهای خود را از بین ببرید، به خصوص اگر موهای بلند و موج دار یا مجعد دارید. با درمان کراتینه، دیگر لازم نیست نگران آن باشید، زیرا گره‌زدایی کم و بیش به یک فرآیند غیر ضروری تبدیل می‌شود.

یک تصور غلط رایج در مورد کراتینه درمانی این است که فقط باعث صاف شدن موها می شود. با این حال، همیشه اینطور نیست. می‌توانید از محصولاتی استفاده کنید که فقط وز شدن را کاهش می‌دهند و در نتیجه امواج یا فرهای نرم‌تر و نرم‌تر ایجاد می‌کنند. و از آنجایی که موهای شما نرم تر است، می توانید زمان زیادی را که صرف حالت دادن یا سشوار کشیدن می شود، صرفه جویی کنید.

4. نتایج طولانی مدت

این یکی دیگر از مزایای چشمگیر درمان کراتینه است. بسته به نوع درمان خود، می توانید تا 3 تا 6 ماه از موهای شاداب و صاف لذت ببرید! در مقایسه با سایر درمان‌ها و گزینه‌های حالت‌دهنده مو که در سالن‌ها دریافت می‌کنید، درمان کراتینه سرمایه‌گذاری ارزشمندی است که نتایج طولانی‌مدت را تضمین می‌کند.

هنگامی که کراتینه درمانی انجام می دهید، برای چندین هفته تغییرات قابل توجه و قابل توجهی در بافت موهای شما ایجاد می شود. بسیاری از مردم این درمان را عمدتاً به دلیل این مزیت ترجیح می دهند.

5. حفاظت از عوامل محیطی

مهم نیست که چقدر موهایتان را خوب حالت می دهید، لحظه ای که از خانه بیرون می روید، موهایتان وز، کدر و خشن می شود. چندین عامل محیطی مانند آلودگی، نور خورشید، مواد شیمیایی و گرد و غبار می توانند رطوبت موهای شما را گرفته و آن را مستعد شکستن و آسیب کنند. آنها همچنین کراتین موهای شما را کاهش می دهند و باعث می شوند موهای شما کدر و خشک به نظر برسند.

انجام کراتینه درمانی می تواند کراتین مورد نیاز را به موهای شما بازگرداند و موهای شما را نرم کند. با موهای صاف و براق می توانید بدون نگرانی از خانه خود بیرون بروید!

6. موهای شما را تقویت می کند

درمان های کراتینه می تواند موهای شما را تقویت کرده و با جایگزینی کراتین از دست رفته در ساقه موهای شما، شکستگی را کاهش دهد. در نتیجه، برخی از افراد می توانند موهای خود را بلند کنند، زیرا احتمال شکستن تارها کمتر است.

ترمیم کراتین از طریق کراتینه درمانی می تواند موها را تقویت کند و در عین حال ظاهری ضخیم تر، سالم تر و پرتر به آن بدهد.

7. جایگزین ایمن تر نسبت به باقی صاف کننده ها

درمان‌های کراتینه نسبتاً ایمن‌تر هستند زیرا محصولات مورد استفاده برای درمان حاوی مواد شیمیایی خشن نیستند که به موهای شما آسیب برساند. بنابراین می‌توانید آرام بنشینید، استراحت کنید و از موهایی نرم، ابریشمی و سالم به دلیل داشتن پروتئین جدید در موهایتان لذت ببرید.

یکی دیگر از مزایای کراتینه درمانی این است که کراتینه با موهای رنگ شده، هایلایت شده یا تحت درمان شیمیایی بهتر عمل می کند. این به این دلیل است که موهای پوسته پوسته به کراتین اجازه می دهد تا به طور کامل با تارهای موی شما پیوند بخورد.

آیا درمان کراتینه برای همیشه ماندگار است؟

درمان کراتینه می تواند تا شش ماه طول بکشد، در حالی که متخصصان ممکن است ترکیبی از فرمول را به طور خاص برای نوع و نیاز موهای شما ایجاد کنند. بسته به طول و ضخامت مو، بافت و فرمول درمانی مورد استفاده، درمان ممکن است دو تا چهار ساعت طول بکشد. پس از انجام درمان، موهای شما نرم تر، سالم تر و بدون وز می شوند.

اگر موهای خود را مرتب نشویید، نتایج درمان می‌تواند طولانی‌تر باقی بماند. بعد از درمان، شستن موها ۲ تا ۳ بار در هفته کافی است. و برخلاف تصور غلط رایج در مورد درمان های کراتینه، همه آنها موهای شما را برای همیشه صاف نمی کنند. اگر فرهای طبیعی دارید، می توانید از آرایشگر خود بخواهید که این فرها را حفظ کند یا حتی با کراتینه درمانی آنها را بهتر تعریف کند.

کراتینه مو

مراقبت های بعدی: نکاتی برای مراقبت از موهای کراتینه شده

برای بهره مندی از مزایای طولانی مدت درمان کراتینه، حتما این نکات را دنبال کنید:

تا ۷۲ ساعت اول بعد از کراتینه درمانی از خیس شدن موهایتان خودداری کنید. از شنا، سونا، دوش بخار و غیره خودداری کنید و با کلاه دوش دوش بگیرید.
اگر در فصل باران های موسمی بیرون می روید، چتر به همراه داشته باشید یا از کت بارانی استفاده کنید.
از محصولات مراقبت از موی ملایم استفاده کنید، به طور ایده آل آنهایی که فاقد مواد شوینده خشن مانند سدیم لوریل یا سدیم لورت سولفات هستند.
از بستن موها در چند روز اول یا قرار دادن آنها در پشت گوش خودداری کنید. بعد از 3-4 روز می توانید موهای خود را برای مدت کوتاهی شل ببندید.
توصیه می شود قبل از رنگ کردن موهای خود حداقل 2 هفته صبر کنید.

عدم استفاده از حرارت در روزهای اول

مطمئن شوید که در چند روز اول از هیچ نوع حرارت یا محصول حالت دهنده روی موهای خود استفاده نکنید.
مهم است که پس از درمان کراتینه، موهای خود را کاملاً خشک نگه دارید. حتی زمانی که ورزش می کنید و عرق می کنید، باید فورا موهای خود را با سشوار خشک کنید تا رطوبت آن از بین برود.
همچنین می توانید وضعیت خواب خود را بر این اساس تنظیم کنید تا موهای خود را از گره خوردن و ریزش مو دور نگه دارید. برای حفظ بافت نرم موهای خود از روبالشی ابریشمی استفاده کنید، زیرا به کاهش شکستگی و حفظ آن از آسیب کمک می کند.

موهای مجعد / موج دار خود را صاف کنید، ما به شما اجازه می دهیم تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید!

نتیجه گیری

کراتینه درمانی مزایای زیادی دارد. همانطور که در بالا ذکر شد، کراتین پروتئین موجود در فولیکول های مو است که به حفظ نرمی و درخشندگی موهای شما کمک می کند. هنگامی که موهای شما از این پروتئین ها به پایان می رسد، ممکن است موهای خشک و آسیب دیده را تجربه کنید که مستعد شکستن هستند.

بنابراین راه حل واضح این است که سطح کراتین را در موهای خود افزایش دهید تا بافت صاف ابریشمی خود را برگردانید. اگر موهای وز و غیر قابل کنترل دارید، برای دریافت بهترین کراتینه درمانی به تونی اند گای مراجعه کنید.

آیا تا به حال درمان کراتینه را امتحان کرده اید؟ تجربه خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *